Kráľ čitateľov 2020

Myslím, že knihy, ktoré prečítame, keď sme mladí, v nás ostanú žiť navždy".
J.K. Rowling

Mestská knižnica v Holíči už po siedmykrát hľadala Kráľa čitateľov. Kráľovského súboja sa zúčastnilo 20 najlepších „čitárov" z tretích a štvrtých ročníkov z oboch holíčskych základných škôl. Aby súťažiaci získali takýto prestížny titul, museli absolvovať päť súťažných kôl. Museli sa orientovať v kráľovstve kníh, poznať rozprávkových hrdinov, vyriešiť tajničku, prečítať čo najviac textu v limite 1 minúty a test na pamäť. Všetci súťažiaci boli skvelí a s pridelenými úlohami sa popasovali veľmi zodpovedne. Korunovácia bola realizovaná 4. marca, v rámci Týždňa slovenských knižníc. Kráľovnou čitateľov pre rok 2020 sa stala Zara Tkáčová, žiačka ZŠ Bernolákova v Holíči. Na druhom mieste sa umiestnila Chiara Kovačičová, žiačka ZŠ Školská v Holíčí a na krásnom treťom mieste skončila Adela Jedovnická, žiačka ZŠ Školská v Holíči.
Novej Kráľovnej čitateľov blahoželáme!

Hana Zeithamlová