MAREC mesiac KNIHY 2019

V rámci Mesiaca knihy MARCA u nás v knižnici prebehlo množstvo akcií či na podporu čítania alebo len tak pre zábavu. V Týždni slovenských knižníc prebehol Bonusový týždeň – zľavnené zápisné pre stálych i nových čitateľov. Pre najmenšie detičky - predškolákov sme pripravili zábavné rozprávkové dopoludnie s rozprávkou Ako išlo vajce na vandrovku. Štvrtáci zo ZŠ Školská a žiaci zo ŠZŠ sa dozvedeli Ako vzniká kniha. Pre dospelých čitateľov sme pripravili motivačnú výstavku kníh pod názvom „Minulosť, súčasnosť, budúcnosť..." V tomto mesiaci prebehol už 6. roč. čitateľskej súťaže pre prvý stupeň základných škôl „Kráľ čitateľov 2019".
Kráľom čitateľov pre rok 2019 sa stal žiak zo Základnej školy Bernolákova Filip Štefko zo 4.A., ktorý vystriedal minuloročného kráľa Dušana Ivana z tej istej školy. Všetci súťažiaci získali za svoju snahu a vedomosti knižné a drobné ceny, ktoré venovalo Mesto Holíč a Mgr. Antónia Bystrická Kniha v Holíči.
Novému kráľovi čitateľov gratulujeme!