„ Aby sme čítali a vzdelávali sa“

Z projektu „Aby sme čítali a vzdelávali sa" boli nakúpené knihy do mestskej knižnice pre všetky vekové kategórie, ktoré rozšírili ponuku o nové tituly zo svetovej aj slovenskej produkcie. Projekt bol podporený sumou 2 500 eur. Knižný fond sme obohatili v tomto roku o 329 knižných jednotiek. Zo samotného projektu z FPU bolo nakúpených 276 kníh beletrie a odbornej literatúry z toho 36 ks zo spolufinancovania /vlastných zdrojov. Ide o nové tituly z nasledovných tematických skupín: oblasti beletrie, odbornej literatúry, literatúry pre deti a mládež : beletria pre dospelých – 170 ks, náučná literatúra – 53 ks, detská literatúra – 45 ks a náučná detská literatúra – 8 ks.
Čitatelia sa môžu tešiť z titulov ako:
Slovenské klenoty UNESCO/J.Petro, Šlabikár šťastia 4/ P.H. Baričák, Kváskovanie – recepty, Keby zavolal / R. Walsh, Čo je ľudské /J. Brekke...
Nákupom knižničného fondu pre Mestskú knižnicu Holíč sme naplnili hlavný cieľ nášho projektu a prispeli k riešeniu situácie v akvizíciách knižničných dokumentov.

Projekt Mestskej knižnice podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.