V zámku a podzámku

Mestská knižnica pre milovníkov poézie a tanca v spolupráci s Mestom Holíč a KAPL usporiadala v priestoroch Kongresového centra 4.7. 2018 podujatie V zámku a podzámku.
KAPL už presiahol jedno desaťročie pôsobenia v našom meste, každý rok Mestská knižnica a Mesto Holíč sa snažia prezentovať ich tvorbu aby neostala ako sa hovorí iba v šuplíku. Práve preto v Kultúrnom zámockom lete 2018 nesmela chýbať báseň ako taká.
V troch blokoch recitoval básne autorov KAPL – známy slovenský herec Jozef Šimonovič. O historicky tanec sa postarala svojimi vystúpeniami spoločnosť Fringia, ktorá ako jediná spoločnosť na Slovensku sa zaoberá tanečnou kultúrou z 18. storočia a to predovšetkým z obdobia vlády Márie Terézie.
Podujatie sa konalo s finančnou podporou Fondu na podporu umenia z projektu Knižnica pre všetkých.