Historické objekty v Holíči a okolí

20. júna 2018 Mestská knižnica v spolupráci s Mestom Holíč pripravila v Kultúrno – osvetovom centre v Holíči prednášku na tému „ Historické objekty v Holíči a okolí“. Lektorka Mgr. Veronika Chňupková predstavila návštevníkom prostredníctvom obrazovej prezentácie a hovoreného slova najzaujímavejšie architektonické skvosty nielen nášho mesta, ale i širšieho okolia. Zaujímavým a pútavým spôsobom rozšírila poznanie prítomných o mená ich tvorcov – architektov, ale aj investorov a ich zväčša podnikateľských zámerov, ktoré postavením týchto budov sledovali. Pre veľký záujem boli zorganizované 3 opakovania, ktorých sa zúčastnilo viac ako 300 poslucháčov. Srdečné slová vďaky zo strany pedagógov i verejnosti boli potvrdením vysokej kvality a odbornosti prednášajúcej, ale i výsledkom príjemného a pokojného prostredia najvýznamnejšej regionálnej kultúrnej pamiatky Holíčskeho zámku, kde sa podujatie uskutočnilo v rámci projektu „Knižnica pre všetkých – Putovanie regiónom“. Veríme, že bude možné podobné prednášky na rôzne zaujímavé témy ponúknuť aj v budúcnosti. tešíme sa už teraz na vašu hojnú účasť.

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.